15 07 2019

Ruszył remont kładki w Milanówku

15.07.2019, godz.: 14:57
Ruszył remont kładki w Milanówku
fot. Facebook/Urząd Miasta Milanówka

W lipcu miały ruszyć prace na milanowskiej kładce nakazane przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. I ruszyły – od kilku dni ekipy techniczne remontują wysłużony obiekt zagrażający bezpieczeństwu pieszych.

Przypomnijmy. Na początku grudnia Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał wyłączenie obiektu z użytkowania. Z oceny inspektora wynikało, iż dalsze korzystanie z przeprawy groziłoby nawet utratą zdrowia i życia. Kolejne miesiące upłynęły pod znakiem oczekiwania na decyzję inspektora wraz z wykazem prac remontowych, które Milanówek musi wykonać, aby przeprawę można było ponownie otworzyć.

W drugiej połowie kwietnia decyzja się pojawiła. Wynikało z niej, że prace remontowe mają polegać na na skuciu skorodowanych fragmentów betonu z płyty konstrukcji nośnej pomostów oraz schodów. Ponadto w miejscach zbrojenia należy położyć powłokę antykorozyjną. Kolejnym elementem remontu będzie również uzupełnienie ubytków betonu i wzmocnienie podłożą asfaltem. Zgodnie z decyzją inspektora nadzoru prace mają zostać wykonane najpóźniej do końca września.

W czerwcu urzędnicy w rozmowie z nami zapowiadali, że w lipcu ruszą prace remontowe. Wsyatartowały pod koniec ubiegłego tygodnia. – Ruszył remont kładki nad torami PKP w Milanówku (w rejonie ul. Przejazd). Remont potrwa do końca wakacji. „To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego miasta – mówi Burmistrz Piotr Remiszewski. O tym, jak ważna to przeprawa dla milanowian, przekonaliśmy się z chwilą wyłączenia kładki z eksploatacji przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. To pierwszy etap remontu. Pozwoli on udostępnić kładkę pieszym. W kolejnych latach czekają nas znacznie szersze zakresem prace – dodaje” – czytamy na Facebooku urzędu miasta.

Co ważniejsze z punktu widzenia mieszkańców, inspektor nakazał jednocześnie gruntowny remont kładki, z wymianą schodów, betonowych płyt pomostu, naprawą fundamentów oraz malowaniem stalowej konstrukcji kładki. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca września 2021 roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata