11 03 2019

Ruszają z likwidacją bramek w Brwinowie

11.03.2019, godz.: 17:14
Ruszają z likwidacją bramek w Brwinowie
Fot. GDDKiA

Już w środę ruszą prace związane z likwidacją punktu poboru opłat na autostradzie A2 w Brwinowie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie poinformowała dziś, że 13 marca ruszą długo wyczekiwane prace mające na celu likwidację bramek na A2 na wysokości Brwinowa.a  – Obecnie na ukończeniu są prace związane z przygotowaniem dokumentacji, związanej m.in. z wykonaniem projektu czasowej organizacji ruchu. Od połowy bieżącego tygodnia ruszy rozbiórka elementów znajdujących się na wyspach segregacyjnych, następnie wyremontowana zostanie nawierzchnia betonowa i wykonane oznakowanie poziome – czytamy na stronie internetowej GDDKiA.

Rządowa agenda dodała, że po zakończeniu prac, które przewidziano na 30 czerwca kierowcy będą mieli do dyspozycji 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdym kierunku.

Ponadto GDDKiA w najbliższych dniach powinna wybrać wykonawcę w postępowaniu na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do  uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na poszerzenie autostrady A2   na odcinku od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do węzła Konotopa (bez węzła) o dodatkowe pasy ruchu. Najkorzystniejszą finansowo ofertę złożyła firma Mosty Katowice. Jeżeli nie wpłyną żadne odwołania prawdopodobnie już w kwietniu zostanie zawarta umowa z wykonawcą.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi