28 11 2018

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. Włącz się do akcji!

28.11.2018, godz.: 11:43
Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. Włącz się do akcji!
fot. bankizywnosci.pl

30 listopada na Mazowszu ruszy Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcja potrwa do 2 grudnia włącznie. Organizatorzy podali listę miejsc, w których można zostawiać produkty, a także poinformowali o innych formach wsparcia.

Z organizowanej od ponad 20 lat przez Banki Żywności pomocy korzystają przede wszystkim niedożywione dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku i bezdomni. Tegoroczna zbiórka będzie prowadzona w ponad 100 mazowieckich sklepach. Zaangażowało się w nią kilka tysięcy wolontariuszy Banków Żywności, którzy będą zbierać żywność dla osób ubogich.

Jak można pomóc? Wystarczy zrobić zakupy w jednym z biorących udział w akcji sklepów i wrzucić produkty do specjalnie przygotowanych w tym celu koszy. Wśród preferowanych produktów są takie, które mają długi okres przydatności do spożycia, czyli: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąka i bakalie.

W zeszłym roku Banki Żywności zebrały 776 ton jedzenia, z których możliwe było przygotowanie ponad 1,5 miliona świątecznych posiłków dla osób potrzebujących.

Oprócz żywności zbiórkowej Banki Żywności, jak co roku, będą uzupełniać paczki świąteczne o inne produkty, m.in. z krótkimi terminami przydatności jak warzywa, owoce czy nabiał, pozyskane w ramach swojej codziennej działalności od producentów i ze sklepów.

Lista sklepów, w których prowadzona będzie zbiórka wkrótce znajduje się na stronach internetowych akcji – TUTAJ oraz TUTAJ.

Jeśli nie możesz w tym terminie podarować żywności, a chciałbyś pomóc, to od 30 listopada aktywny będzie link do wpłat: https://www.godneswieta.bzsos.pl

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata