09 10 2017

Rusza grodziski program wsparcia dla osób o niskich dochodach

09.10.2017, godz.: 12:46
Rusza grodziski program wsparcia dla osób o niskich dochodach
fot. bankizywnosci.pl

Grodziski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża pomaga potrzebującym realizując programy pomocowe dla osób o niskich dochodach. Niedawno ruszyła akcja przekazywania 21 produktów potrzebnych na co dzień, z długą datą ważności.

Do grodziskich rodzin w trudnej sytuacji materialnej skierowany jest program pomocowy PCK, w ramach którego rozdawane są produkty spożywczo-przemysłowe.

Aby skorzystać z pomocy dochód rodziny na osobę nie powinien przekraczać 1028 zł (rodzina pełna) lub 1268 zł (rodzina niepełna – samotna). Aby uzyskać pomoc należy się zgłosić do Ośrodka Pomocy Społecznej znajdującego się przy ul. 11 Listopada 33, który wyda stosowne skierowanie do odbioru produktów w magazynie PCK znajdującego się przy ul. Sportowej 29 (budynek po ZGK, obok szkoły i ZGM).

Osoby, które nie mogą osobiście odebrać produktów, mogą upoważnić kogoś innego. Takie upoważnienie jest ważne miesiąc (dotyczy to także opiekunów osób niepełnosprawnych).

Ponadto w czasie zimy grodziski oddział PCK wydaje ciepłą herbatę dla każdego oczekującego po odbiór produktów.

Szczegółowe informacje w OPS Grodzisk Mazowiecki.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi