09 03 2018

Obustronny ruch w tunelu przywrócą wcześniej

09.03.2018, godz.: 13:19
Obustronny ruch w tunelu przywrócą wcześniej
Fot. Facebook/Dobro Wspólne

Prace przy przebudowie brwinowskiego wiaduktu idą szybciej niż planowano, co oznacza również szybsze puszczenie ruchu po obu pasach jezdni.

Trwa modernizacja podmiejskiej linii kolejowej między Warszawą a Grodziskiem. Z dużymi utrudnieniami muszą się borykać nie tylko pasażerowie pociągów, ale również i kierowcy. W ramach inwestycji są przebudowywane nie tylko torowiska, ale również obiekty inżynieryjne, jak m.in. wiadukty kolejowe.

Nie inaczej jest w Brwinowie. Tam od kilku tygodni są prowadzone prace, najpierw przejazd pod torami był zamykany w godzinach nocnych w weekendy, a od 26 lutego wprowadzony został tam ruch wahadłowy. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest przez prace związane z odbudową zachodniego przyczółka wiaduktu kolejowego.

Jak się okazuje, mimo ostatnich mrozów prace przebiegły bardzo sprawnie i normalny ruch w tunelu zostanie przywrócony wcześniej niż planowano. – Dobra wiadomość jest taka, że prace budowlane przy odbudowie wiaduktu pod torem podmiejskim do Grodziska Mazowieckiego – pomimo bardzo mroźnego zeszłego tygodnia – przebiegają sprawniej, aniżeli założono i wszystko wskazuje, że normalny ruch w tunelu zostanie przywrócony o dwa dni wcześniej, aniżeli to pierwotnie planowano, czyli już w najbliższą sobotę – poinformował na swoim profilu na Facebooku burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi