12 01 2018

Rozpoczynają się ferie. Więcej policjantów na drogach

12.01.2018, godz.: 13:22
Rozpoczynają się ferie. Więcej policjantów na drogach
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziscy policjanci od dzisiejszego popołudnia rozpoczynają akcję „Bezpieczne ferie”, w ramach których będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach, a także w miejscach gdzie będą gromadzić się uczniowie w czasie wolnych dni.

Jak co roku w ramach „Bezpiecznych Ferii” funkcjonariusze będą sprawdzać stan autokarów wiozących uczniów na wypoczynek. Policjanci i pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolują stan techniczny pojazdów, a także uprawnienia i trzeźwość kierowców. Ponadto sprawdzane będą tachografy, mocowanie bagaży czy wyposażenie autokarów. Funkcjonariusze udzielą też kilku wskazówek dotyczących m.in. doboru miejsc postojowych. Szczegółowe informacje w stałym punkcie kontrolnym, który mieści się w Grodzisku przy ul. Chełmońskiego 33. Aby kontrola mogła być wykonana, organizator wyjazdu powinien z odpowiednim wyprzedzeniem przysłać grodziskim policjantom informację o potrzebie takiego sprawdzenia. Podać termin i godzinę planowanego odjazdu wraz z danymi kontaktowymi.

Ponadto od dzisiejszego popołudnia można spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na drogach. – Funkcjonariusze będą sprawdzać nie tylko prędkość przejazdu, ale również stan techniczny aut oraz czy np. dzieci przewożone są w odpowiedni sposób. Policjanci będą również częściej kontrolować miejsca, w których spędzać czas będą uczniowie podczas przerwy od szkoły – mówi nam asp. Sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W czasie ferii policjanci wezmą też pod lupę punkty sprzedaży alkoholu. Apelują również o odpowiednie zabezpieczenie domu przed wyjazdem na wypoczynek.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi