24 05 2017

Rozbudują Galerię Podkowa. Dwukrotnie większa powierzchnia użytkowa

24.05.2017, godz.: 10:31
Rozbudują Galerię Podkowa. Dwukrotnie większa powierzchnia użytkowa
fot. Facebook Galeria Podkowa

Podkowiańska galeria handlowa zostanie rozbudowana. Właściciel centrum zakupowego zamierza w ten sposób dwukrotnie zwiększyć jego powierzchnię użytkową, a także posadowić w sąsiedztwie galerii stację benzynową.

Galerię Podkowa otwarto kilka lat temu, a za jeden z jej atutów można było uznać lokalizację przy trasie 719, dzięki czemu na zakupy przyjeżdżali tam nie tylko podkowianie lecz także mieszkańcy sąsiednich gmin Milanówka czy Grodziska. Sytuacja naturalnie zmieniła się, gdy podkowiańskiemu centrum zakupowemu wyrósł nowy konkurent w postaci Galerii Grodovej.

Galeria Podkowa postawiła więc na rozwój stąd decyzja o rozbudowie. Dziś obiekt liczy 11 tys. mkw. powierzchni użytkowej, mieści łącznie 22 lokale handlowe, usługowe i gastronomiczne. Ma także parking na 250 pojazdów. Po rozbudowie parametry te znacznie się zwiększą. Docelowo powierzchnia galerii wzrośnie do 22 tys. mkw. liczba sklepów zwiększy się do czterdziestu. Pojawi się także nowa restauracja. Plan zakłada również budowę stacji benzynowej w sąsiedztwie obiektu.

Przed startem przedsięwzięcia właściciele centrum zakupowego przeprowadzą ankety i konsultacje, w których zapytają użytkowników, czego najbardziej obecnie brakuje w galerii. Działania te przeprowadzone zostaną w maju i czerwcu m.in. na profilu facebookowym. Wówczas odbędą się także wydarzenia towarzyszące ankietom.

3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Rozbudują Galerię Podkowa. Dwukrotnie większa powierzchnia użytkowa”

 1. rbartnicki pisze:

  Nie piszcie, że ta śmieszna Grodova jest dla jakiejkolwiek innej galerii konkurencją. Podkowa już w tej chwili jest wyraźnie większa od liliputa w Grodzisku. W Grodovej nie licząc pierwszych tygodni po otwarciu, kiedy sporo osób odwiedzało tę galeryjkę, aby przekonać się, że nic ciekawego w niej nie ma to ciągle pustki, nawet w weekendy nie ma tłumów. Mieszkam kilkaset metrów od Grodovej i dalej jeżdżę na większe zakupy, zwłaszcza odzieżowe do Warszawy, Janek albo Żyrardowa. Może po rozbudowie Podkowy częściej ją będę odwiedzać.

  • Janek pisze:

   Zgadzam się, Grodova to 5 sklepów i tak naprawdę nic ciekawego tam nie ma. apteka play czyli jak co drugi użytkowy lokal na deptaku. RTV gdzie lepiej jechać do Janek gdzie jest większy wybór. Czekam na rozwój Podkowiańskiej galerii, ta w Grodzisku niestety nie ma szans z konkurencją.

 2. Monika pisze:

  W grodovej byłam raz właśnie po to żeby zobaczyć co to i raczej nie wroce. Do podkowy jezdze w sumie często do 2 sklepów ccc i hm. Sporadycznie do jysk. Fajnie . Czekam na rozbudowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata