14 08 2018

Rozbudowy oświetlenia ulicznego ciąg dalszy

14.08.2018, godz.: 15:12
Rozbudowy oświetlenia ulicznego ciąg dalszy
fot. Pixabay

Jaktorów ogłosił przetarg na trzeci już etap budowy energooszczędnego oświetlenia w gminie. Magistrat liczy, że inwestycję uda się zrealizować jeszcze przed końcem roku.

Inwestycja jest częścią gospodarki niskoemisyjnej, która opiera się przede wszystkim na efektywności energetycznej, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i zastosowaniu technologii ograniczających emisję zanieczyszczeń.

Dotychczas magistrat zrealizował pierwszy etap modernizacji oświetlenia na terenie gminy. Nowoczesne lampy pojawiły się m.in. na ul. Alpejskiej w Chylicach, Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego, Kmicica, Zagłoby, Powstańców, Ketlinga, Ułanów, Błotnej w Jaktorowie, Chopina, Rowickiego w Budach Grzybku.

Niedawno rozstrzygnął też przetarg na etap drugi w ramach którego nowe latarnie pojawią się na ul. na ul. Armii Krajowej w Budach Zosinych, Sikorskiego i Dąbrowskiego w Międzyborowie, Topolowej w Grądach, Szarch Szeregów w Henryszewie, 11 Listopada w Henryszewie i Międzyborowie, Parkowej i Kazimierza Wielkiego w Chylicach, Akacjowej w Chylicach-Kolonii, Dzwonkowej w Budach Michałowskich i Starych Budach, Kaska w Budach Zosinych i Starych Budach, Malinowej, Chmielnej i drogi do SUW w Bieganowie, Pomorskiej w Jaktorowie-Chylicach, Wieniawskiego, Zielonej, Racławickiej i Turystycznej w Starych Budach oraz na ul. Pruszkowskiej w miejscowości Sade Budy.

To jednak wcale nie koniec, bowiem kilka dni temu ogłoszono postępowanie na wykonanie etapu trzeciego. Co obejmuje? Tym razem chodzi o instalację energooszczędnych latarni LED wraz z całą infrastrukturą i kablowaniem na ulicach Okrężnej i Hewleiusza w Bieganowie i Międzyborowie; Potockiego, Nowiny, Świderskiego w miejscowości Budy Grzybek; Polnej i Pruszkowskiej w Sadych Budach; przy ul. Kaska, Wąskiej i Skośnej w Starych Budach; przy ul. Jagodowej, Sosnowej, Brzozowej, Wiedeńskiej w Sadych Budach i Międzyborowie; wreszcie – przy ul. Kołaczek w Budach Grzybku.

Magistrat liczy, że jeśli wyłoni wykonawcę w tym przetargu, inwestycja zostanie zrealizowana do 20 grudnia tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi