17 08 2015

Rozbudowa szkoły w większym zakresie

17.08.2015, godz.: 13:33
Rozbudowa szkoły w większym zakresie
fot. GrodziskNews

Planowana na ten rok rozbudowa Szkoły nr 2 przy ul. Westfala w Grodzisku jeszcze nie wystartowała. Powód? – Na wniosek dyrekcji i po dogłębnych analizach zdecydowaliśmy o powiększeniu zakresu rozbudowy placówki, to wymagało zmian w projekcie. Jednak w październiku powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie ogłosimy przetarg i rozpoczniemy roboty – mówią urzędnicy.

Jak zatem zmieniła się koncepcja rozbudowy placówki? – Obiekt zostanie przede wszystkim podwyższony o jedną kondygnację i będzie miał ich cztery. Chodzi o to, aby stworzyć oddzielne  skrzydło wyłącznie z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum, a to wiązało się z przeróbkami w dokumentacji pod kątem uzyskania pozwolenia na budowę – mówi nam Stanisław Olkowski, kierownik Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku.– Tak czy owak nie zmienia się termin realizacji całego przedsięwzięcia, wyznaczony na wrzesień 2017 roku – dodaje.

Do końca 2016 r. gmina chce wykonać prace modernizacyjne w starej części budynku, tak aby spełniał on najnowsze standardy bezpieczeństwa i był pod tym względem skorelowany z nowym skrzydłem które ma z kolei powstać do wakacji 2017 r. – Wszystkie prace powinniśmy zakończyć we wrześniu 2017 r. W Wakacje zaś będą musiały zostać wykonane prace połączeniowe  dotyczące starej nowej części obiektu – zaznacza Stanisław Olkowski.

Przedstawiciel magistratu podkreśla, że zmiany dotyczące zakresu rozbudowy to efekt analiz liczby uczniów, którzy będą uczęszczać do gimnazjum w nadchodzącym, a także w następnym roku szkolnym.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata