11 03 2018

Rozbudowa „dwójki” droższa niż zakładano?

11.03.2018, godz.: 15:01
Rozbudowa „dwójki” droższa niż zakładano?
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat otworzył oferty na rozbudowę Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Westfala. Każda z nich znacznie przekraczała szacunkowy koszt inwestycji.

Przypomnijmy, że grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową. Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej. Teraz jednak magistrat jest gotów, by wyłonić wykonawcę inwestycji.

W ogłoszonym 12 lutego przetargu uwzględnił budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw.

Miasto zarezerwowało na ten cel 5,5 mln zł. W czwartek otwarto oferty na realizację tego zadania i każda z nich okazała się droższa niż zakładali urzędnicy. Najwyższa z nich opiewała na blisko 10 mln zł, najniższa – na 6,5 mln zł czyli milion złotych więcej niż zarezerwowana kwota. Urzędnicy obecnie analizują propozycje i niebawem zapadnie decyzja co do kolejnych kroków.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi