15 03 2019

Rozbierają autostradowe wysepki [WIDEO]

15.03.2019, godz.: 14:35
Rozbierają autostradowe wysepki [WIDEO]
fot. Jan Krynikcki, Małgorzata Tarnowska/Facebook GDDKiA

Od środy trwają prace przy rozbiórce punktu poboru opłat na autostradzie A2 w Brwinowie. Drogowcy zaprezentowali filmik, na którym widać, jak przebiegają prace.

13 marca ruszyły długo wyczekiwane prace mające na celu likwidację bramek na A2 na wysokości Brwinowa. – Ruszyła rozbiórka wysepek na PPO Pruszków w ciągu A2. Do końca czerwca br. ma potrwać usunięcie słupów, wysp i remont nawierzchni oraz wykonanie oznakowania poziomego, tak aby od lipca kierowcy mogli jeździć bez utrudnień – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Rządowa agenda dodała, że po zakończeniu prac, które przewidziano na 30 czerwca kierowcy będą mieli do dyspozycji 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdym kierunku.

Ponadto GDDKiA w najbliższych dniach powinna wybrać wykonawcę w postępowaniu na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na poszerzenie autostrady A2 na odcinku od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do węzła Konotopa (bez węzła) o dodatkowe pasy ruchu. Najkorzystniejszą finansowo ofertę złożyła firma Mosty Katowice. Jeżeli nie wpłyną żadne odwołania prawdopodobnie już w kwietniu zostanie zawarta umowa z wykonawcą.

 

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Rozbierają autostradowe wysepki [WIDEO]”

  1. Robert Karczewski pisze:

    Dopiero rolnicy pokazali władzy że te bramki są niebezpieczne. 🙂 Wcześniejsze kolizje, korki nie miały tu zapewne żadnego znaczenia. Ale najważniejsze że w końcu znikną. Ciekawe gdzie w poniedziałek przeniesie się korek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata