16 04 2017

Równają drogi o nietrwałej nawierzchni

16.04.2017, godz.: 12:45
Równają drogi o nietrwałej nawierzchni
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Do końca kwietnia Podkowa Leśna zamierza przeprowadzić równanie prawie wszystkich dróg o nawierzchni nietrwałej. – Mówmy: prawie, ponieważ mieszkańcy niektórych ulic zbiorowo nie zgodzili się na takie roboty i powiedzieli, że poczekają na docelową przebudowę – wyjaśnia burmistrz Artur Tusiński.

Na warsztat wzięto nieutwardzone drogi w całym mieście ogrodzie. Na zdjęcia widzimy akurat ulice Sarnią oraz Wiewiórek, ale burmistrz zaznacza, że prowadzone tam roboty stanowią tylko niewielką część całego drogowego przedsięwzięcia. – Do końca kwietnia chcemy a zarazem musimy przeprowadzić równanie dróg, które pod wpływem różnych prac ziemnych, związanych m.in. z budową kanalizacji, mocno ucierpiały i ich stan wymaga zdecydowanej poprawy – podkreśla burmistrz Tusiński. – Od drogowców wiem, że takie prace najlepiej jest wykonywać w czasie deszczowej pogody, bo gdy jest sucho te nawierzchnie niesamowicie pylą, a tego chcemy uniknąć – dodaje.

Podkowiański włodarz podkreśla jednocześnie, że poprawione zostaną prawie wszystkie drogi nieutwardzone, ponieważ… – Część mieszkańców zwróciła się do urzędu pisemnie, by nie wykonywać takich działań na ich ulicach. Oni wolą poczekać na docelową przebudowę. Takie przypadki dotyczą m.in. ulic Błońskiej i Helenowskiej – wyjaśnia Artur Tusiński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi