07 10 2019

Rowerzyści w Grodzisku i Milanówku „wykręcili” sukces

07.10.2019, godz.: 14:40
Rowerzyści w Grodzisku i Milanówku „wykręcili” sukces
fot. Mat. prasowe

Zakończyło się blisko pięciomiesięczna akcja kręcenia kilometrów z Fundacją Allegro. Dla naszych gmin – Grodziska i Milanówka – okazała się sukcesem, gdyż dzięki zaangażowaniu mieszkańców oba miasta znalazły się w gronie laureatów nagród.

W tym roku do „wykręcenia” było łacznie 50 czujników smogu, po jednym dla pięćdziesięciu najwyżej sklazyfikowanych miejscowości, w których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tysięcy. Do tej kategorii zaliczały się zarówno Grodzisk, jak i Milanówek – obie wywalczyły czujniki.

Grodzisk uplasował się w tej klasyfikacji na 8. miejscu, z ponad 111 tysiącami kilometrów na liczniku. Milanówek wykręcił prawie 42 tysiące kilometrów, co dało mu bezpieczną 18. pozycję w wyścigu po nagrody. W kategorii miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców zatriumfował Wałcz z 274,4 tys. km na liczniku, przed Międzychodem i Radzyminem.

Dodajmy, że zgromadzone kilometry zagwarantowały Grodziskowi także 16. miejsce w genaralce, natomiast Milanówkowi – 48. pozycję. Wygrał Gdańsk – przed Poznaniem i Warszawą – i zdobył tytuł „Najbardziej rowerowego miasta w Polsce 2019”.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata