18 08 2018

Rower miejski także w Podkowie

18.08.2018, godz.: 18:41
Rower miejski także w Podkowie
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Nie dalej jak w czwartek informowaliśmy, że w Milanówku uruchomiono system wypożyczania rowerów miejskich (Czytaj: tutaj). Analogiczne rozwiązanie zamierza wprowadzić też Podkowa Leśna. Na razie testowo oddała do dyspozycji mieszkańców cztery jednoślady.

O przygotowaniach do uruchomienia Podkowiańskiego Roweru Miejskiego napisał burmistrz Artur Tusiński. – . Obecnie są to cztery rowery, które są testowane przez urząd. Aby przejechać się jednym z rowerów, należy pobrać specjalną aplikację. Wszystkie są zabezpieczone czipem z wbudowanym GPS. System, jeżeli się spodoba mieszkańcom (pierwsze informacje już zostały przyjęte entuzjastycznie), to zostanie rozbudowany o kolejne jednoślady – poinformował włodarz na swoim blogu.

– Obecnie zastanawiamy się nad warunkami korzystania. Cieszę się z podpowiedzi mieszkańców na facebooku i przesyłanych wiadomościach prywatnych, co do zasad korzystania, stacji, opłat i doświadczeń państwa z systemami w innych miastach. Wszystkie te uwagi są bardzo cenne przy opracowywaniu regulaminu – dodaje.

Ramach systemu powstanie również samoobsługowa stacja napraw rowerów i będzie można z niej skorzystać bezpłatnie na skwerze przy stacji WKD. – Stacja napraw posiada zestaw narzędzi i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Korzystanie ze stacji będzie całkowicie bezpłatne – zaznacza burmistrz Tusiński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi