11 04 2018

Rośnie parking na Żydowskiej

11.04.2018, godz.: 13:51
Rośnie parking na Żydowskiej
Fot. GrodziskNews.pl

Zaglądamy na budowę wielopoziomowego parkingu przy ul. Żydowskiej. Wznoszenie obiektu rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku, a dziś widać już, że jest zdecydowanie bliżej niż dalej końca inwestycji.

Budowa parkingu kosztować ma łącznie ponad 11 mln zł, z czego 2,3 mln gmina zabezpieczyła jako wkład własny. Pozostałe dziewięć milionów pochodzić ma właśnie z dotacji. Czterokondygnacyjny obiekt przy Żydowskiej pomieści około 300 samochodów i 100 rowerów. Znajdą się w nim miejsca przystosowane do potrzeb kierowców niepełnosprawnych, a także kilka stanowisk do zasilania samochodów elektrycznych.

Pierwotnie planowany terminu oddania parkingu do użytku przypada w połowie czerwca tego roku. Przesunie się o kilka tygodni, choć prace budowlane oraz instalacyjne wewnątrz obiektu idą zgodnie z planem. Skąd więc to przesunięcie. – Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych trzeba przeprojektować zbiornik odprowadzający wody deszczowe. Mamy jednak zapewnienie od wykonawcy, że w lipcu budowa ma być skończona – zapowiada Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych grodziskiego magistratu.

Do końca maja powinien zostać natomiast ukończony parking przy WKD. – Wykonawca prowadzi jeszcze prace budowlane, które mają się zakończyć wraz z końcem kwietnia, później jeszcze prace wykończeniowe oraz odbiory techniczne. Parking powinien być gotów do otwarcia do końca maja – dodaje Chrzanowska.

Tymczasem spójrzcie na rosnący obiekt na Żyrardowskiej.

Fot. GrodziskNews.pl

1

Dodaj Komentarz

  • Ernest

    hej czy wiecie może, czy będzie wykonana jakaś elewacja tego parkingu czy zostanie szary smutny beton?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi