09 05 2018

Rok od rozpoczęcia budowy parku wodnego. Co udało się zrobić, co przed nami? [FOTO]

09.05.2018, godz.: 14:38
Rok od rozpoczęcia budowy parku wodnego. Co udało się zrobić, co przed nami? [FOTO]
fot. Park of Poland

Przed rokiem, dokładnie 5 maja wystartowała budowa Suntago Parku Wodnego we Wręczy pod Mszczonowem. 12 miesięcy inwestycji budowniczowie uznali za dobry czas, aby podsumować postępy prac i opowiedzieć o tym, co w bliższej i nieco dalszej przyszłości. Ilustrują to także zdjęcia i film, które zamiaszczamy w artykule.

Suntago Wodny Świat powstaje w ramach pierwszego etapu wielkiej inwestycji Park of Poland. – Po miesiącach prac skupionych głównie pod ziemią, postępy na budowie Suntago Wodnego Świata stają się coraz bardziej zauważalne. Na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie zakończyły się już prace ziemne związane z wykopami, a także wszystkie prace fundamentowe. Wykonanych zostało już 85% żelbetowych niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody i oświetlenia basenów. Nad połową piwnic zamknięte są stropy, a bryły głównej kuchni i tarasu widokowego zostały ukończone. Zainstalowano też ostatni z sześciu dźwigów wieżowych i każdego dnia widać, jak obiekt nabiera kształtów – podkreślają przedstawiciele inwestora, którzy ma potwierdzenie swoich słów zmontowali filmik zamieszczony poniżej.

– Od początku budowy przy projekcie pracuje codziennie około 300 osób. Dotychczas wylano 16 000 m sześc. betonu i wykorzystano 2250 ton stali zbrojeniowej. To objętość porównywalna ze 100 tysiącami wanien i masa równa 600 hipopotamom. W drodze do Wręczy jest ponad 700 palm, które utworzą niebawem tropikalny ogród w strefach Jamango i Relaks. Na razie przypłynęły one do Rotterdamu, gdzie będą przychodziły okres aklimatyzacji przed dostawą do obiektu – wyliczają dalej.

Zapowiadają jednocześnie, ze lada dzień ruszą kolejne prace. – Prace na budowie Suntago przebiegają zgodnie z harmonogramem, a obecnie wybierani są wykonawcy do następnych etapów działań. Trwają procedury przetargowe związane z realizacją 9 hektarów parkingu wraz z instalacjami mu towarzyszącymi. Wybierani są także wykonawcy konstrukcji stalowych, dachów i fasad szklanych, których elementem będą także szklane dachy, rozsuwane w pogodne dni – mówią przedstawiciele inwestora.

– W najbliższym czasie wybrani zostaną wykonawcy w zakresie kompletnej technologii uzdatniania wody basenowej, wentylacji i klimatyzacji, jak również wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji elektrycznej. Inwestor podpisał umowę na budowę stacji LNG, która będzie głównym źródłem dostawy gazu do parku wodnego. Planowane są także prace wykończeniowe na poziomie parteru i pierwszego piętra – dodają.
Integralną częścią parku wodnego będzie czterogwiazdkowy hotel z około 240 pokojami i przestrzenią konferencyjną. Jego otwarcie planowane jest na IV kw. 2020 r. W marcu Global City Holdings oraz Hotel Professionals Management Group podpisały umowę na usługi doradztwa strategicznego na etapie projektowania i budowy hotelu oraz na zarządzanie nim. Obecnie trwa wybór biura architektonicznego, które opracuje projekt budowlany i wykonawczy hotelu.

Droga do Suntago
– Od początku prac nad projektem Park of Poland, inwestycja ma duże wsparcie władz lokalnych. Dowodem może być rozpoczęta w marcu budowa drogi łączącej Suntago Wodny Świat z obwodnicą Żyrardowa, za którą odpowiedzialne są Miasto Mszczonów i Gmina Radziejowice. Fundusze na budowę drogi przyznane zostały przez samorządy, Urząd Wojewody Mazowieckiego oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego. W skład inwestycji wchodzić będą także ścieżki rowerowe oraz most na rzece Okrzeszy – omawiają zagadnienia drogowe.

Suntago Wodny Świat zlokalizowany będzie między Warszawą a Łodzią. Do parku wodnego dojechać będzie można autostradą A2 i drogą ekspresową S8.

1

Dodaj Komentarz

  • Zapowiada się na prawdę fajne miejsce. Miejmy tylko nadzieję, że inwestorzy przewidzieli odpowiednio zainteresowanie odwiedzających i to będzie a prawdę miejsce wypoczynku i zabawy a nie kolejny zakorkowany obiekt z dzikimi parkingami, niekończącymi się kolejkami i awanturami pomiędzy gośćmi i obsługą.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi