20 09 2018

Remontują przepust na 719. Kierowcy łamią przepisy

20.09.2018, godz.: 17:14
Remontują przepust na 719. Kierowcy łamią przepisy
Fot. GrodziskNews.pl

Trwa remont przepustu na drodze wojewódzkiej  w Podkowie Leśnej. Mieszkańcy informują o zwiększonym ruchu i łamaniu przepisów. Policjanci zachęcają do zgłaszania sprawy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń.

Mazowieckie Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi remont przepustu na drodze 719 na terenie Podkowy Leśnej. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu i spowodowała, że na ulicach równoległych do głównej trasy znacznie zwiększyło się natężenie ruchu. Niestety wielu kierowców m.in. na ul. Orlej i Sokolej łamie przepisy.

Urzędnicy z podkowiańskiego magistratu zachęcają do zgłaszania problemu za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń. – Zwracamy się z prośbą do mieszkańców i użytkowników dróg, aby wszelkie przypadki zagrożenia bezpieczeństwa, przekroczenia prędkości były sygnalizowane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Im więcej zgłoszeń tym szybsza interwencja w zakresie kontroli – podkreślają pracownicy magistratu.

Policjanci także apelują o korzystanie w takich przypadkach z Krajowej Mapy Zagrożeń. – Gdy w danym miejscu często dochodzi do łamania przepisów warto skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń  i zasygnalizować problem. Wtedy policjanci otrzymają sygnał i będą mogli zainterweniować. Nie jest to jednak sygnał natychmiastowej interwencji, więc gdy potrzebna jest pilna pomoc, prosimy o tradycyjny kontakt telefoniczny – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna tutaj.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi