12 08 2019

Remontują pomnik w Parku Przyjaźni Polsko-Wegierskiej [FOTO]

12.08.2019, godz.: 17:30
Remontują pomnik w Parku Przyjaźni Polsko-Wegierskiej [FOTO]
fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński

Trwają prace konserwacyjne pomnika w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, poświęconego polskim i węgierskim towarzyszom broni, poległym w Podkowie Leśnej w latach II wojny światowej. Monument wkrótce będzie lśnił pełnią blasku.

Podkowiański park został zrewitalizowany w 2015 roku i wkrótce okazał się bezkonkurencyjny w plebiscycie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Obiekt triumfował wtedy w kategorii : „Zrewitalizowana przestrzeń zieleni”, a znaczenia temu wyróżnieniu przydaje fakt, iż był to konkurs organizowany przez Towarzystwo Urbanistów Polskich we współpracy ze Związkiem Miast Polskich. Oceny i wyboru najlepszych opracowań dokonało jury, w składzie którego zasiadały władze TUP, przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Izby Architektów RP. Do II etapu zakwalifikowały się 32 realizacje przestrzeni. Spośród nich wybrano najlepszych.

Różne elementy w parku wymagają jednak stałej dbałości o ich oblicze. Stąd prace konserwacyjne przy pomniku. – Dzięki zaangażowaniu ambasadora Pana Akosa Engelmayera i współpracy z Ambasadą Węgier, pieniądze na remont pochodzą ze środków zewnętrznych – poinformował burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Zobaczcie zdjęcia z trwających prac.

fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński
fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński
0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi