19 05 2018

Remont ul. Zagrodowej trwa. Będzie gotowa przed czasem?

19.05.2018, godz.: 18:11
Remont ul. Zagrodowej trwa. Będzie gotowa przed czasem?
Fot. GrodziskNews.pl

Prace na ul. Zagrodowej w Bieniewcu i Nowej Bukówce są zaawansowane. Inwestycja ma się zakończyć przed wyznaczonym terminem.

Ul. Zagrodowa została wybudowana na początku lat 70. Na całej swojej długości dotychczas była pokryta nawierzchnią z tzw. podwójnego utrwalenia powierzchniowego. Jednak jezdnia nie była w najlepszym stanie i gmina zdecydowała się przeprowadzić remont na całym 1,5-kilometrowym odcinku.

Roboty na ul. Zagrodowej są już zaawansowane. Zadanie polega na wyrównaniu istniejącej i położeniu nowej nawierzchni jezdni. Zaprojektowano wykonanie warstwy wyrównawczej z destruktu oraz nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej. Na całej długości jezdnia będzie szeroka na trzy metry, pobocza natomiast będą miały nawierzchnię z mieszanki niezwiązanej. Ponadto wykonawca będzie miał za zadanie odmulenie, oczyszczenie i wyprofilowanie rowów melioracyjnych.

Termin realizacji zadania wyznaczono na 29 września, ale wykonawca zapewnia, że roboty zakończy wcześniej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi