02 11 2017

Remont przejazdów w końcu ruszy. Jest wykonawca

02.11.2017, godz.: 07:42
Remont przejazdów w końcu ruszy. Jest wykonawca
Fot. Piotr Antos

Warszawska Kolej Dojazdowa za trzecim podejściem znalazła wykonawcę remontu nawierzchni przejazdów kolejowych. Inwestycja została jednak nieco okrojona.

Pierwszy przetarg na remont nawierzchni siedmiu przejazdów kolejowych (w Opaczy, Michałowicach, Nowej Wsi Warszawskiej, Kaniach Helenowskich; dwie przeprawy w Otrębusach – na Natalińskiej i Przejazdowej oraz przejazd przy przystanku Podkowa Leśna Główna) został unieważniony bo nie zgłosił się żaden chętny. Spółka ogłosiła więc drugie postępowanie. Tym razem znalazł się chętny, ale złożył ofertę, która przekraczała o ponad 500 tys. zł szacowane koszty inwestycji. Przewoźnik ogłosił więc trzecie postępowanie i jak mówi powiedzenie „Do trzech razy sztuka”.

To właśnie w trzecim przetargu spółce WKD udało się znaleźć chętnego, który zrealizuje to zadanie w zakładanej kwocie – wukadka zamierzała przeznaczyć na ten cel 1,18 mln zł. Tym razem zgłosiła się firma, która zdecydowała się wykonać to zadanie w kwocie niemal identycznej jak ta oczekiwana przez przewoźnika (1,177 mln zł). Spółka już ogłosiła informację o wyborze tej oferty. Jest jednak pewien szkopuł, zadanie zostało nieco okrojone. Trzeci przetarg zakłada remont nawierzchni pięciu przejazdów, z zadania wypadły Opacz i jedna przeprawa w Otrębusach.

Wykonawca będzie miał trzy miesiące na realizację zadania. Remont nie powinien mieć wpływu na ruch pociągów.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi