06 11 2018

Remont na kolei skończony. Kiedy budowa ronda na 3 Maja?

06.11.2018, godz.: 14:06
Remont na kolei skończony. Kiedy budowa ronda na 3 Maja?

Wracamy do tematu budowy ronda u z biegu ulic 3 Maja i Teligi w Grodzisku. Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiadał, bowiem, że po zakończeniu prac na linii 447 od raz ogłosi przetarg na te inwestycję. – Niebawem powinniśmy ogłosić postępowanie, a realizacja zadania ruszy pewnie wiosną przyszłego roku – mówi nam włodarz.

Kierowcy od dawna zwracają uwagę na potrzebę uspokojenia i uczynienia bezpieczniejszym ruchu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Teligi. W rozmowie sprzed kilku miesięcy burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński zapewniał, że miasto ma gotową dokumentację wykonawczą dla tej inwestycji. Początkowo była mowa o ogłoszeniu prztetag miał być ogłoszony w marcu tego roku. Jednak ze względu na to, że po starcie remontu linii 447 bardzo wzmógł się ruch samochodowy z Milanówka. – Gdybyśmy w takiej sytuacji rozpoczęli budowę ronda, zablokowalibyśmy miasto. Na prośbę policji i straży miejskiej postanowiliśmy odłożyć inwestycję do czasu otwarcia torów podmiejskich – argumentował wówczas Benedykciński.

– Gdy tylko wznowiony zostanie ruch pociągów, od razu ogłaszamy przetarg na budowę ronda. Ogłosimy wtedy również postępowanie na przebudowę wjazdu na wiadukt na Okulickiego i budowę prawoskrętu – dodawał.

Remont się zakończył, toteż pytamy, kiedy ruszy procedura przetargowa. – Szykujemy się do ogłoszenia postępowania zarówno na budowę ronda na 3 Maja, jak i prawoskrętu na Okulickiego. Spodziewamy się jednak, że obie inwestycje rozpoczną się już w 2019 roku – zapowiada burmistrz Benedykciński.

3

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi