13 06 2018

Remont Dworku Chełmońskich z perturbacjami

13.06.2018, godz.: 16:50
Remont Dworku Chełmońskich z perturbacjami
fot. Wizualizacja/grodzisk.pl

Grodzisk rozwiązał umowę z dotychczasowym wykonawcą rewitalizacji zabytkowego Dworku Chełmońskich w Adamowiźnie. – Firma nie wywiązywała się z prac ujętych w harmonogramie inwestycji, a czas leci – wyjaśnia powody decyzji burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Inwestycja wystartowała w lecie ubiegłego roku. Przewiduje remont dworku rodziny Chełmońskich, odnowienie założeń parkowych, renowację istniejącego mostku i kładki na rzece. Do sprawnej obsługi budynków niezbędne jest również wybudowanie drogi i alejek parkowych. Przewiduję się również budowę przyłączy (wodociągowego i kanalizacyjnego) zapewniających obsługę inżynieryjną budynku. Inwestycja ma wydobyć jak największą liczbę walorów turystyczno-kulturalnych z całego terenu.

Podówczas najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyły Pracownie Konserwacji Zabytków nad Łódką z Łodzi. Wartość nieco ponad 2,6 mln zł. Lwia część tej kwoty pochodzić ma z unijnego dofinansowania. I to właśnie kwestie regulacji unijnych w dużej mierze skłoniły grodziski magistrat do rozwiązania umowy z wykonawcą. – Firma nie realizowała prac zgodnie z harmonogramem, a o od dłuższego czasu nie robiła nic. Musieliśmy więc podjąć decyzję o rozwiązaniu umowy, tym bardziej że jesteśmy zobowiązani terminami wynikającymi z warunków unijnego dofinansowania – podkreśla burmistrz Benedykciński.

– Teraz szybko przygotowujemy nowy przetarg, by czym prędzej wyłonić nową firmę i wznowić roboty. Przeprowadzimy także inwentaryzację już wykonanych prac – dodaje.

W związku z tym zamieszaniem na razie nie wiadomo, kiedy rewitalizacja zostanie ukończona.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi