26 05 2019

Regularne kontrole podkowiańskiej inwestycji

26.05.2019, godz.: 19:15
Regularne kontrole podkowiańskiej inwestycji
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Prace przy zbiorniku wodnym w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej regularnie są kontrolowane przez różne instytucje, co utrudnia realizację inwestycji. Jak informuje burmistrz Podkowy, kontrole te prowadzone są na wniosek mieszkańców.

O uciążliwych i dość częstych kontrolach burmistrz miasta ogrodu Artur Tusiński poinformował na swoim blogu. – W dniu 15 kwietnia 2019 roku Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie skontrolował budowę zbiornika wodnego w Parku Miejskim. Która to była kontrola stawu? – tego już nie pamiętam, za to doskonale wiem, że budowa czegokolwiek w czasie przeprowadzanych kontroli jest uciążliwa zarówno dla urzędu, jak i wykonawcy. Jak zwykle, mimo zabiegów czynionych przez nadgorliwych i mało życzliwych dla tego miasta mieszkańców, kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości w prowadzeniu inwestycji – napisał w piątek na swoim blogu włodarz.

Kontrola ta była prowadzona przez Urząd Ochrony Zabytków i właśnie pod kątem przestrzegania przepisów o ochronie zabytków i opiece nad nimi. Burmistrz podkreślił, że kontrola ta była prowadzona na wniosek ministra, u którego również interweniowali mieszkańcy. Skontrolowane zostały wszystkie dokumenty, była także wizja lokalna.

Wcześniej inwestycję tę skontrolowali pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Została ona przeprowadzona na wniosek ośmiu podkowiańskich radnych. Ci zawiadomili PINB, że prace prowadzone są niezgodnie z projektem. Jednak ta kontrola nie wykazała nieprawidłowości.

To nie koniec. – W tym tygodniu miałem już kolejną kontrolę, jakże by inaczej także w sprawie stawu – o wnioskach napiszę po jej zakończeniu. Zapowiedziano także następną. Zastanawiam się jeszcze, które instytucje u mnie nie były w tej sprawie i jak widzę, lista już jest coraz krótsza. Jeszcze nie był sam prezes z prezydentem – ale o tym Państwa poinformuję przed kontrolą, byście mogli w niej uczestniczyć w ramach lokalnej rozrywki – dodał burmistrz Tusiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi