15 07 2019

„Rano pododdziały zwarte nie zostaną wykorzystane”. Policja analizuje zebrane materiały

15.07.2019, godz.: 08:17
„Rano pododdziały zwarte nie zostaną wykorzystane”. Policja analizuje zebrane materiały
Fot. GrodziskNews.pl

Dziś rano pododdziały zwarte nie ruszają w teren. Policjanci analizują zebrany materiał. Po analizie zdecydują, co dalej.

Piąta doba od zaginięcia Dawida Żukowskiego. Przez ostatnie dni setki policjantów, żołnierzy i innych służb poszukiwały 5-latka w Grodzisku i okolicach, a także wzdłuż autostrady A2. Jak na razie bezskutecznie. Dlatego też policja zmienia taktykę poszukiwań. – Teren został sprawdzony. Na razie decyzja jest taka, że dziś rano pododdziały zwarte nie będą wykorzystywane. Dalsze działania będą uzależnione od wyników analizy zebranego materiału, którą rozpoczęliśmy tak naprawdę od wczorajszego wieczora po zakończeniu działań terenowych. Ta analiza może potrwać, ale jeżeli zakończy się dziś i zapadnie decyzja, że te pododdziały będą potrzebne w terenie, to niewykluczone, że jeszcze dzisiaj zostaną użyte – mówi nam kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Rzecznik stołecznej policji podkreśla, że materiałów do analizy jest bardzo dużo. – Zawsze przy tak dużych poszukiwaniach, a są to największe poszukiwania w historii policji, konieczna jest analiza zebranych materiałów, a tych mamy bardzo dużo. Mówimy tutaj zarówno o przesłuchaniach, protokołach zgromadzonych w czynnościach, o ustaleniach operacyjnych, licznych nagraniach z monitoringu czy kamer samochodowych, informacji mailowych, telefonicznych. Wśród nich może być wiele, wydawać by się mogło mniej istotnych rzeczy, ale po połączeniu ich w całość wychodzą naprawdę bardzo konkretnie wnioski, które mogą bardzo pomóc w rozwiązaniu sprawy – dodaje.

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

5-latek ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579420968000)