23 10 2017

Rajd rowerowy „Co, gdzie i u kogo”. Ostatni dzwonek, by się zapisać

23.10.2017, godz.: 07:33
Rajd rowerowy „Co, gdzie i u kogo”. Ostatni dzwonek, by się zapisać
fot. Pixabay

Pod koniec miesiąca w Żabiej Woli odbędzie się wyjątkowy rajd rowerowy, który ma przybliżyć mieszkańcom – i nie tylko – m.in. gdzie w gminie można kupić lokalne produkty rolne, a także gdzie znajdują się miejscowe atrakcje turystyczne. Zapis potrwają już tylko do jutra (24  października)

Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców regionu do zakupów produktów u miejscowych rolników. Dzięki rowerowej przejażdżce poznają oni lokalizację gospodarstw, w których można bezpośrednio od producenta dostać zdrową żywność.

Rajd zostanie podzielony na dwie 15-osobowe grupy. W imprezie może uczestniczyć każda chętna osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia pod opieką rodzica/opiekuna , która do 24 października dokona zgłoszenia telefonicznie (tel.46 858 91 51) lub mailowo (dorota@ziemaichelmonskiego.pl).

Trasa rajdu będzie liczyła 26 km i będzie miała następujący przebieg: Żabia Wola – Żelechów –Ojrzanów – Zagroda Ojrzanów–przerwa – Ojrzanów- Zaręby – Skuły –Bartoszówka- Grzegorzewice. Start przy Domu Kultury   w Żabiej   Woli ul. Warszawska 27.

Oprócz samej przejażdżki i poznawania lokalnych producentów żywności w ramach imprezy odbędzie się także akcja „Książka za książkę”, czyli możliwość wymiany książek z innymi mieszkańcami, a także łamigłówki i zagadki literackie. Dla uczestników organizatorzy zapewnią gorący posiłek.

Poniżej program imprezy:
10.00 – zbiórka
10.30–10.45 – wizyta u Pana Mieczysława Kowalskiego – Gospodarstwo Pszczelarskie Żelechów
11.00–11.30 – zwiedzanie miejsca pochówku   Józefa Chełmońskiego na cmentarzu w Żelechowie i kościoła   pw.   Zwiastowania Najświętszej   Marii Panny   z XV wieku.
11.45–12.15 – planowany przyjazd do Zagrody Ojrzanów – bufet kawowy
12.30–12.45 – wizyta   w gospodarstwie Pana Waldemara Leśniaka – Ojrzanów
13.00–13.10 – wizyta w gospodarstwie   Pani Zofii Kapala w Ojrzanowie
13.15–13.25 – wizyta w gospodarstwie Pani Sobol w Zarębach
13.50–14.00 – zwiedzanie Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła   z XV wieku   w Skułach.
14.15 – przyjazd do   Grzegorzewic-Gospodarstwo rybne Ekofarm -spożycie gorącego posiłku na podstawie wydanych talonów żywieniowych,
14.30 – łamigłówki – „kto   zagadkę zgadnie tego nuda nie dopadnie”   i zabawy terenowe dla chętnych – quest.
15.30 – zakończenie   rajdu.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi