29 11 2018

Radni przeciw CPK

29.11.2018, godz.: 15:18
Radni przeciw CPK
Fot. Pixabay

Rada  Gminy Jaktorów wyraziła negatywną opinię w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy, podczas której debatowano o ogłoszonym przez Ministerstwo Infrastruktury konsultacjach do projektu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku. – W dokumencie tym Rząd zamierza wprowadzić zapisy odnoszące się bezpośrednio do Centralnego Portu Komunikacyjnego pomimo nieznanej jego lokalizacji. Po zreferowaniu przez przedstawicieli Urzędu Gminy głównych aspektów oddziaływania inwestycji na mieszkańców Radni jednogłośnie podjęli uchwałę wyrażającą negatywną opinię co do zapisów jednego z dokumentów Strategii, tj. Prognozy oddziaływania na środowisko do Strategii Rozwoju Transportu do 2030 roku – poinformował Urzą Gminy Jaktorów.

Radni jednocześnie zadecydowali, że samą strategią zajmą się podczas kolejnej sesji 10 grudnia.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi