15 05 2019

Rada Społeczna ds. CPK wciąż niekompletna. Negocjacje wstrzymane

15.05.2019, godz.: 10:54
Rada Społeczna ds. CPK wciąż niekompletna. Negocjacje wstrzymane
Fot. Pixabay

Na razie tylko Baranów wytypował członków do tzw. Rady Społecznej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Pozostałe dwie gminy: Teresin i Wiskitki mają to zrobić dopiero w przyszłym tygodniu.

Wszystkie trzy gminy uchwały o powołaniu Rady Społecznej podjęły na przełomie lutego i marca. Mimo to jak na razie tylko Baranów powołał członków. Pozostałe dwie gminy mają powołać swoich przedstawicieli do Rady w przyszłym tygodniu. Jak podaje RMF FM, fakt, iż skład Rady wciąż nie został skompletowany spowodował wstrzymanie negocjacji dotyczących wykupu gruntów.

Jakie działania ma podejmować Rada Społeczna ds. CPK? Będzie doradzać pełnomocnikowi rządu ds. CPK Mikołajowi Wildowi i spółce celowej CPK w sprawach istotnych dla lokalnej społeczności  w tym m.in. w sprawie gruntów pod port zarówno podczas dialogu z mieszkańcami oraz później w trakcie realizacji inwestycji. Ponadto rada ma pomagać w planowaniu i prowadzeniu kampanii informacyjnej i być ciałem opiniodawczym.

Rada Społeczna ma mieć 15 członków z trzech wspomnianych gmin. Mają się w niej znaleźć przedstawiciele mieszkańców niebędących rolnikami, rolników, przedsiębiorców, emerytów i rencistów, samorządowców. Koordynować działania Rady ma Rafał Garpiel, doświadczony ekspert w dziedzinie dialogu społecznego.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.