11 02 2019

Rada seniorów doradzi burmistrzowi

11.02.2019, godz.: 11:51
Rada seniorów doradzi burmistrzowi
fot. grodzisk.pl

Nowa kadencja grodziskiego samorządu oznacza zarazem nową kadencję Gminnej Rady Seniorów. Niedawno poznaliśmy jej skład, a na pierwszym posiedzeniu wybrano prezydium rady, który będzie się zbierać co drugi miesiąc.

Grodziska rada seniorów została powołana do życia w 2015 roku. W założeniu ma pełnić funkcje doradczą, inicjatywną i konsultacyjną. Oznacza to, iż rada seniorów będzie miała wpływ m.in. na kształt uchwał podejmowanych przez radę miejską, które w jakikolwiek sposób wiążą się z osobami starszymi. Ponadto nowo powołana rada sama będzie przynajmniej raz na kwartał zwoływać posiedzenia, podczas których podejmie tematy ważne z punktu widzenia grodziskich seniorów. Będzie miała także za zadanie wypracować różne propozycje dla burmistrza lub rady miejskiej, które mogą poprawić warunki funkcjonowania starszych mieszkańców w społeczeństwie.

Teresa Fifielska-Nowak została przewodniczącą rady. Mieszka w gminie od 8 lat, jest z zawodu pedagogiem, doradcą rodzinnym, współpracuje również z grodziskim UTW. Podkreśla, że jeżeli chodzi o działania na rzecz seniorów, to należy zaktywizować większą ilość seniorów i wspierać działania miasta. Wiceprzewodniczącym został Stanisław Górecki, a Sekretarzem Rady Adam Gogłoza.

– Liczymy na to że rada będzie przedstawiała propozycje w imieniu seniorów, ponieważ nie znamy do końca oczekiwań i potrzeb osób starszych– mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Dzisiaj dużo mówi się o domu pobytu dziennego dla osób, które chorują  i wymagają opieki. Uważam, że taki ośrodek to bardzo trafny pomysł, a naszym celem jest sprawić, aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi