13

03 2016

Puchar Świata: Luiza Złotkowska na podium!

Puchar Świata: Luiza Złotkowska na podium! - Grodzisk News

Reprezentacja polskich panczenistek z Luizą Złotkowską w składzie zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata.

Ten sezon Luiza Złotkowska i jej koleżanki z reprezentacji zakończyły z przytupem. W wyścigu drużynowym zawodniczka Sparty Grodzisk Mazowiecki wraz z Natalią Czerwonką i Katarzyną Woźniak w finałowych zawodach Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Najlepsze były Japonki, które w pasjonującym wyścigu okazały się lepsze od Holenderek. Polki w decydującym pojedynku o najniższy stopień podium pokonały Rosjanki o blisko sekundę.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata (po czterech wyścigach) Polki zajęły ostatecznie czwarte miejsce (269 pkt). Nalepsze były Japonki (430 pkt), drugie miejsce zajęły Holenderki (380 pkt), a trzecie miejsce przypadło Rosjankom (290 pkt).

W indywidualnej klasyfikacji końcowej na dystansie 1500 metrów (po sześciu wyścigach) Luiza Złotkowska była 17. (65. pkt) Katarzyna Woźniak 39. (6 pkt), a Natalia Czerwonka 12. (85. pkt). Najwięcej punktów zgromadziła Amerykanka Brittany Bowe ? 590.