02 01 2017

PTO podsumowało rok

02.01.2017, godz.: 07:55
PTO podsumowało rok
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów do grudnia 2016 r. zrealizowało 22 zadania w ramach projektu „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów – poprawa spójności obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów poprzez współpracę w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej, gospodarki wodnej i komunikacji”.

W ramach tego projektu powstaje m.in. dokumentacja projektowa, którą gminy PTO będą wykorzystywać do pozyskiwania dotacji na różne przedsięwzięcia. Projekt obejmuje 29 zadań merytorycznych i 5 zadań promocyjnych. Do grudnia 2016 r. udało się odebrać dokumentacje 19 tych pierwszych zadań i trzy dotyczące promocji. – Najważniejsze zakończone tematy merytoryczne to: opracowanie i przyjęcie przez rady miejskie gmin partnerów PTO tj. Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej strategii „sektorowych” tj. strategii transportu i komunikacji, strategii uregulowania stosunków wodnych na terenie PTO, strategii rozwiązywania problemów społecznych oraz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na terenie PTO oraz strategii rozwoju terenów zieleni wraz z inwentaryzacją i koncepcją rewitalizacji kluczowych terenów zielonych na wspólnym obszarze – czytamy w komunikacie PTO.

Każde zadanie ma określone kierunki i strategie działań, które mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższych 7–10 lat. Wykonano już dokumentację projektowo-kosztorysową i uzyskano pozwolenia na budowę niezwykle istotnych przedsięwzięć m.in. budowy szkoły z oddziałami przedszkolnymi w Parzniewie, czy budowy cmentarza komunalnego w Żółwinie. Obecnie opracowywane są również projekty dróg oraz ścieżek rowerowych łączących centra gmin i tereny wiejskie.

PTO obecnie stara się o dotację m.in. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2020.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi