03 10 2015

Przystanek PaT po raz pierwszy w Podkowie

03.10.2015, godz.: 16:43
Przystanek PaT po raz pierwszy w Podkowie
fot. Mat. organizatora

W tym roku Podkowa Leśna zorganizuje premierową w historii miasta edycję Przystanku PaT. Przygotowania już się rozpoczęły, zaś samo wydarzenie odbędzie się 28 listopada w podkowiańskim Zespole Szkół Samorządowych.

PaT to skrócona nazwa ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego „Profilaktyka a Ty”. Realizuje go Komenda Główna Policji która chce w ten sposób promować wśród młodych ludzi postawy wolne od uzależnień, agresji i przemocy. PaT skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, która ukończyła 13 lat i uczy się w gimnazjum lub szkołach ponadgimnazjalnych.

Uczestnictwo w tej inicjatywie jest dla Podkowy debiutem. Ale miasto-ogród wiele sobie po nim obiecuje. Podczas listopadowego Przystanku PaT zawiąże się Podkowiańska Grupa PaT. Impreza będzie miała charakter zamknięty z przeznaczeniem wyłącznie dla rodziny PaT z różnych gmin Mazowsza i Polski, które wcześniej się zgłoszą. Cały program będzie zabezpieczony przez Komendę Powiatową Policji z Grodziska Mazowieckiego.

Młodzi ludzie z naszego regionu mogą się jednak zgłaszać do Podkowiańskiej Grupy PaT. Tym bardziej, że program listopadowego przystanku zapowiada się jako bardzo bogaty w różnorodne warsztaty, np. taneczne, rękodzielnicze, psychologiczne, dziennikarskie, teatralne, wokalne, malowania na koszulkach, dziennikarskie, czy treningi sztuk walki…

Wcześniej w naszym regionie Przystanek PaT dwukrotnie gościł za sprawą Milanówka.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi