03 10 2018

Przygotowują grunt pod budowę pumptracków

03.10.2018, godz.: 14:25
Przygotowują grunt pod budowę pumptracków
fot. brwinow.pl

Po sierpniowym unieważnieniu przetargu na budowę toru do dirt jumpingu i pumptracka w Milanówku wciąż nie wiadomo, kiedy inwestycja może wystartować. Tymczasem w sąsiednim Brwinowie przygotowują grunt – i to dosłownie – pod budowę analogicznego obiektu.

Pierwszy przetarg na budowę pumptracków został unieważniony z powodu braku oferentów. Brwinów postanowił więc wyłączyć z zamówienia tę część, której najbardziej obawiały się firmy specjalizujące się w budowie torów rowerowych – badania archeologiczne. – Znalezienie cennych artefaktów na terenie inwestycji mogłoby sprawić, że nie udałoby się dotrzymać terminu określonego w warunkach przetargu. Teraz wiadomo już, że wykonawcy będą mogli bez obaw przystąpić do pracy. Gmina Brwinów zleciła pruszkowskiemu Centrum Archeologicznemu przeprowadzenie badań wykopaliskowych. Prace na obszarze stanowiska archeologicznego zakończyły się w drugiej połowie września – podał brwinowski magistrat.

– Odbioru badań wykopaliskowych, podczas których znaleziono pozostałości dymarek oraz średniowieczny piec z materiałem ceramicznym, dokonał przedstawiciel Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Teren został dopuszczony do zabudowy. Przetarg na budowę pumptracków został ogłoszony ponownie na początku października – zapowiadają urzędnicy.

fot. brwinow.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi