23 03 2015

Przy Bairda stanie budynek na 103 mieszkania

23.03.2015, godz.: 13:33
Przy Bairda stanie budynek na 103 mieszkania
fot. GSM/Wizualizacja

Grodziska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyłoniła wykonawcę budowy dużego bloku mieszkalnego przy ul. Bairda 40A na Osiedlu Kopernik. Inwestycję opiewającą na prawie siedem milionów złotych przeprowadzi firma Magart z województwa świętokrzyskiego.

I dotyczy to wykonania obiektu w stanie surowym. Na prace instalacyjne wewnątrz gotowej bryły spółdzielnia ma ogłaszać oddzielne przetargi. – Zdecydowaliśmy się wybudować budynek jako główny inwestor, dzięki czemu automatycznie zmniejszamy koszty. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obiektu mieszkalnego złożyła firma Magart z Końskich, która wyceniła swoją pracę na blisko 6,8 mln zł. Przy czym mówimy tu tylko o stanie surowym. Roboty wykończeniowe będą wymagały kolejnych przetargów – wyjaśnia Krzysztof Kozera, prezes Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Do końca tego roku chcielibyśmy wybudować budynek w stanie surowym – dodaje.

Realizację całego przedsięwzięcia GSM oszacowała na przeszło dwa lata ze względu na jego rozmiary. Blok liczący 103 lokale mieszkalne będzie miał 4 650 mkw. powierzchni użytkowej. Zostanie skonstruowany w kształcie litery „U” zaś łącznikiem obu części będą cztery parterowe lokale użytkowe (dwa duże i dwa mniejsze), które posłużą lokatorom jako schowki. W podziemiach budynku powstanie parking z 90 miejscami postojowymi, a kolejnych 20 znajdzie się na parkingu zewnętrznym. Całości dopełniać ma duży dziedziniec bogato obsiany zielenią i wyposażony w ławki oraz inne elementy do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Kiedy ruszą roboty budowlane? – Jak na razie podciągnęliśmy sieć światłowodową i wodociągową, jesteśmy w trakcie załatwiania sprawy z ciepłociągiem. Myślę jednak, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli przekazać wykonawcy plac budowy – mówi prezes Kozera.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.