29 11 2017

Przetasowań w zarządzie milanowskiego MPWiK ciąg dalszy. Odwołali prezesa

29.11.2017, godz.: 13:20
Przetasowań w zarządzie milanowskiego MPWiK ciąg dalszy. Odwołali prezesa

Dziś milanowski magistrat poinformował, że niedawno powołana rada nadzorcza Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odwołała dotychczasowego prezesa spółki Sebastiana Budziszewskiego. Jedną z najważniejszych przyczyn miało być nieprzygotowanie wieloletniego programu modernizacji urządzeń wodno-kanalizacyjnych.

Jak widać, na zmianie składu rady nadzorczej MPWiK, o którym pisaliśmy tutaj, miasto nie poprzestało. 29 listopada ze stanowiska odwołano prezesa spółki Sebastiana Budziszewskiego, konkretnie uczyniła to rada nadzorcza w nowym składzie.

– Bezpośrednimi przyczynami wskazanymi w uzasadnieniu Rady Nadzorczej jest nieprzygotowanie, w wbrew ustawowemu obowiązkowi, wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Pomimo tego, że dokument powinien być przygotowany, zgodnie z planami Spółki, w 2015 roku, dopiero po wezwaniu przez nową Radę Nadzorczą w dniu 20 listopada 2017r., Pan Prezes Sebastian Budziszewski przedstawił Burmistrzowi Miasta Milanówka dokument nazwany „wieloletnim planem”, który jednak nie spełnia wymogów stawianych przez ustawę – czytamy w komunikacie na stronie internetowej milanowskiego magistratu.

I dalej: – W związku z licznymi skargami na działanie MPWiK składanymi przez mieszkańców i wykonawców inwestycji, Rada Nadzorcza zdecydowała o przeprowadzeniu w spółce niezależnego audytu działalności Spółki. Pan Prezes Sebastian Budziszewski odmówił zawarcia umowy na audyt, czym faktycznie uniemożliwił przeprowadzenie bezstronnego i niezależnego od siebie audytu w Spółce. Prezes nie przygotował też zestawień i informacji, o które wielokrotnie prosili członkowie Rady Nadzorczej, czym doprowadził do sytuacji, w której jego działanie nie jest skutecznie weryfikowane przez jakikolwiek organ – argumentują włodarze w komunikacie.

Dodali również, że trzeba też zauważyć, że Prokuratora Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zaskarżyła uchwałę Rady Miasta Milanówka Nr 321/XXXVII/17 z dnia 31 sierpnia 2017 określającą taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków, przygotowane przez Prezesa MPWiK”.

1

Dodaj Komentarz

  • MKO

    Sprawa wydaje się bardziej złożona niż przedstawia to ‚organ’ w swoim uzasadnieniu. To bardzo duża szkoda, że o sprawy, o które powinny dbać organy samorządowe – de facto – dbać muszą sami mieszkańcy, podczas gdy urzędnicy ‚w zarękawkach’ większość dokumentów tworzą „na kolanie”.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi