27 08 2018

Przetargi na modernizację stawu i przebudowę Modrzewiowej (wreszcie) rozstrzygnięte

27.08.2018, godz.: 09:40
Przetargi na modernizację stawu i przebudowę Modrzewiowej (wreszcie) rozstrzygnięte
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W Podkowie Leśnej mogą powiedzieć: do trzech razy sztuka, bowiem za trzecim podejściem udało się rozstrzygnąć przetarg na drugi etap rewitalizacji stawu w Leśnym Parku Miejskim. Znaleźli też wykonawcę na przebudowę ul. Modrzewiowej.

Pierwszy etap, też po długotrwałych perturbacjach, przeprowadzono w ubiegłym roku. Prace polegały na oczyszczeniu i odmuleniu zbiornika, zabezpieczeniu dna. Ponadto rozebrano przepusty i konstrukcje betonowe, wybudowano nowe przepusty i wyremontowano schodki i taras.

Drugi etap obejmował będzie natomiast wykonanie robót ukształtowania, umocnienia i uszczelnienia czaszy stawu z uwzględnieniem i adaptacją rozwiązań technicznych wykonanych na rowie Rs-11. Ponadto zaś opracowanie wielobranżowego projektu technicznego budowlano-wykonawczego przebudowy stawu na rzece Niwce (rów melioracyjny RS-11). Po dwóch nie udanych próbach rozstrzygnięcia przetargu, powodzeniem zakończyło się trzecie podejście, dzięki czemu realizacja inwestycji będzie możliwa w tym i przyszłym roku. – W połowie sierpnia ruszyła budowa kablowej instalacji oświetlenia, światłowodu i monitoringu oraz prac dotyczących skablowania linii napowietrznej niskiego napięcia wraz z demontażem istniejących słupów na terenie parku. Termin zakończenia robót przewidziano do końca listopada 2018 r. – poinformował dodatkowo burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Roboty budowlane na samym stawie mają się natomiast zakończyć w połowie grudnia, zaś projekt ma być gotów do 28 czerwca 2019 roku. A to nie koniec przetargowych nowin.

– Kolejnym przetargiem z którego rozwiązania bardzo się cieszę, jest budowa ulicy Modrzewiowej. Przy ulicy mieści się szkoła i kościół, jest ona jedną z najbardziej uczęszczanych przez kierowców i pieszych. Nawierzchnia ulicy jest w stanie bardzo złym, a co najgorsze wody opadowe gromadzące się pomiędzy ul. Topolową a Jaworową zalewają posesje mieszkańców, wiec ten remont jest jednym z pilniejszych – pisze na swoim blogu burmistrz Tusiński.

– 30 lipca ogłoszono nowe postępowanie przetargowe na wykonanie przebudowy tylko  ul. Modrzewiowej w dwóch odcinkach: Wschodnia-Topolowa oraz Topolowa – J. Pawła II. Zmiana specyfikacji zamówienia (etapowanie budowy) przyniosła oczekiwany rezultat. Przetarg został rozstrzygnięty na kwotę 2.188.643 zł. Termin budowy przewidziany jest na koniec czerwca przyszłego roku, chyba, że warunki pogodowe będą sprzyjające – to wykonawca może skończyć prowadzenie inwestycji szybciej – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata