20 08 2019

Przetarg unieważniony przez „omyłkowe otwarcie oferty”

20.08.2019, godz.: 19:21
Przetarg unieważniony przez „omyłkowe otwarcie oferty”
Fot. grodzisk.pl

W niecodziennych okolicznościach Grodzisk unieważnił przetarg na rozbiórkę starego budynku przy ul. Sienkiewicza 24. Postępowanie trzeba było zgodnie z przepisami anulować, ponieważ „przez pomyłkę przedwcześnie otwarta została” jedna z prawidłowo złożonych ofert. Przetarg trzeba będzie zatem powtórzyć.

Pod koniec lipca magistrat ogłosił przetarg na rozbiórkę budynku przy ul. Sienkiewicza 24. To parterowy obiekt mieszkalny o powierzchni użytkowej 222 mkw. Zadanie obejmie jego całkowitą rozbiórkę, a następnie uporządkowanie działki.

Na 19 sierpnia wyznaczony był termin komisyjnego otwarcia ofert przetargowych. Okazało się, jednak, iż jedna z siedmiu propozycji – złożona przez firmę Hammer Wyburzenia ze Wschowy została – czytamy – „omyłkowo otwarta 13 sierpnia przez biuro podawcze urzędu miasta i zarejestrowana jako zwykła poczta wpływającą do wydziału zamówień publicznych”.

W takiej sytuacji przepisy ustawy o przetargach nakazują unieważnienie i powtórzenie postępowania.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.