17 06 2019

Przetarg na remont „Piątki” unieważniony

17.06.2019, godz.: 14:31
Przetarg na remont „Piątki” unieważniony
fot. gimn3mz.nazwa.pl

Przesunie się sprawa remontu Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku. Gmina unieważniła bowiem przetarg, w którym jedyna oferta prawie dwukrotnie przekraczała zabezpieczone środki.

W założeniu inwestycja nie ograniczy się jednak do typowo remontowych poprawek i modyfikacji istniejących elementów. Zadanie zakłada gruntowną przebudowę części pomieszczeń. Mowa między innymi o kuchni, która w następstwie prac będzie pełniła funkcję kuchni kateringowej. Przystosowana zostanie także stołówka dla uczniów.

Remont przejdą również pomieszczenia szatniowe. Wykonawca będzie miał również za zadanie wymianę wszystkich posadzek. Zgodnie ze specyfikacją przetargu na podłogach w trzech salach lekcyjnych pojawią się wykładziny z tworzyw sztucznych.

Prace wystartują jednak później niż zapewne zakładał mgistrat, bowiem trzeba będzie ponowić przetarg. W pierwszym pojawiła się jedna oferta lokalnej firmy Wig-Dar. Wyniosła jednak przeszło 544 tys zł, czyli prawie dwa razy tyle, ile pieniądze, które gmina była gotowa wydać na inwestycję – 290 tys. zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi