13 05 2018

Przetarg na przebudowę ul. Bojanka i parking unieważniony

13.05.2018, godz.: 08:10
Przetarg na przebudowę ul. Bojanka i parking unieważniony
fot. Czytelnik Maciej

Planowana przebudowa dość licznie uczęszczanej ul. Bojanka w Grodzisku przesunie się w czasie. Powodem jest zbyt wysoka cena oferty złożonej w przetargu. Magistrat musiał więc unieważnić postępowanie.

W ramach inwestycji ma tam także powstać parking. Jednak oba elementy były ujęte we wspólnym zamówieniu, które – jako się rzekło spaliło na panewce. Przynajmniej do czasu ogłoszenia nowego przetargu. A nie ma wątpliwości, że takowe postępowanie magistrat ogłosi.

Ul. Bojanka to droga biegnąca od ul. Zondka prowadząca na grodziski bazarek i kilku nieruchomości znajdujących się za nim. Korzystają z niej nie tylko kierowcy, ale również bardzo często piesi. Droga jest wyłożona płytami betonowymi i kiedy jest sucho, to nie jest z nią tak źle. Gorzej, gdy popada, wtedy zamienia się w jedną wielką kałużę (zwłaszcza tuż przy wjeździe od ul. Zondka). O modernizację drogi mieszkańcy upominają się od dawna (pisaliśmy o tym we wrześniu 2017 r. – więcej tutaj). Urzędnicy zapewniali, że są już gotowi do modernizacji tylko muszą poczekać aż wodociągowcy zakończą swoje prace.

W kwietniu ogłosili wspomniany przetarg. Zgodnie z zamówieniem ul. Bojanka miałaby mieć nawierzchnię z kostki betonowej. Tuż przy niej zostanie wybudowany parking na 21 aut. Co bardzo istotne, droga i parking będą mieć odwodnienie poprzez kanalizację deszczową (wraz z budową kanału w ul. Zondka). Zarówno droga, jak i parking będą oświetlone. Co ciekawe nowe oświetlenie w ramach tego zadania pojawi się również w sąsiedniej ul. Tokarzewskiego.

Tyle teoria. W praktyce magistrat nie wyłonił firmy, która zajęłaby się realizacją. W przetargu pojawiła się wprawdzie oferta jednej firmy – złożył ją Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Kłosowski – ale była zbyt wysoka. Opiewała na ponad 1,6 mln zł, czyli na kwotę o 600 tysięcy wyższą niż zakładał magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi