09 10 2017

Przetarg na budowę hali sportowej przedłużony po raz kolejny

09.10.2017, godz.: 16:58
Przetarg na budowę hali sportowej przedłużony po raz kolejny

Grodziski magistrat po raz kolejny przedłużył termin składania ofert w przetargu na budowę Centrum Aktywizacji i Integracji Sportowej, które ma powstać przy ul. Sportowej. Powód?– Napłynęło ponad 500 pytań szczegółowych dotyczących zamówienia od potencjalnych oferentów, na które musieliśmy odpowiedzieć. Termin składania ofert prolongowaliśmy więc do 25 października – wyjaśniają urzędnicy.

To już kolejne przesunięcie terminu przyjmowania propozycji w przetargu ogłoszonym jeszcze w pierwszej połowie sierpnia. Przed miesiącem magistrat poinformował w rozmowie z nami, że nowy termin napływu ofert wyznaczono do 25 września, by dać urzędnikom i oferentom czas na ustosunkowanie się do ponad 200 pytań uszczegóławiających ofertę. Okazuje się jednak, że to wcale nie był koniec. – Łącznie wypłynęło do urzędu ponad 500 pytań dotyczących szczegółów zamówienia. Duża część dotykała istotnych kwestii, część jednak zadano chyba tylko po to, by dać sobie więcej czasu na przygotowanie do startu w przetargu – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych grodziskiego magistratu. – Tak czy owak musieliśmy  na nie odpowiedzieć i wyznaczyć nowy termin graniczny dla oferentów.

Urszula Chrzanowska podkreśla, że 25 października jest już raczej datą ostateczną. – Liczba pytań była już na tyle duża, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Odpowiadaliśmy na nie wytrwale i przedłużaliśmy terminy składania ofert ponieważ zależy nam na jak największej liczbie oferentów. Im szersze będziemy mieli spektrum wyboru, tym lepiej – zaznacza urzędniczka.

Zamówienie zakłada budowę głównej hali sportowej, mniejszych sal wielofunkcyjnych, siłowni, sal edukacyjnych „Kopernik”, wieży widokowej z obserwatorium czy lokalu gastronomicznego. Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Istniejący skatepark zostanie rozebrany, w tym miejscu będzie trawnik, a zimą lodowisko. Wzdłuż budynku zaprojektowano szereg mniejszych placów – „Mały Kopernik” pod chmurką z atrakcjami edukacyjno-oświatowymi w tym makieta układu słonecznego z lokalizacją planet. Od strony południowej na elewacji znajdzie się ekran multimedialny z widownią na 240 miejsc na ławkach pod otwartym niebem.

4

Dodaj Komentarz

 • Pit

  Historia niczym z obwodnicą. Też tylko same opóźnienia. Tylko, że obwodnica akurat jest potrzebna.

  • Krzysztof Bravik

   10/10

   • adamos

    No jak nigdy.. ale przyklepie sie pod tym 10/10 widocznie same uczciwe firmy oferty skladaja zaden kumpel nie ma z czego przytulic kasy dzialka nie wlasnoscia syna corki i nikogo z rodziny to i przetargi niewazne heheh

    • Krzysztof Bravik

     I co, teraz na mszę mam dać bo mi przytaknąłeś??? Już ci kiedyś pisałem, że twoje zdanie to mi koło dupy lata i nic się w temacie nie zmieniło.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi