25 03 2019

Przejście podziemne otwarte dla mieszkańców [FOTO]

25.03.2019, godz.: 07:27
Przejście podziemne otwarte dla mieszkańców [FOTO]
fot. Facebook/Arkadiusz Kosiński

W ramach niezakończonej jeszcze modernizacji linii 447 PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą prace na kilku przystankach pomiędzy Grodziskiem a Warszawą Zachodnią. Tuż przed weekendem otwarto jednak przejście pod torami w Brwinowie.

Choć wciąż zamknięte pozostają między innymi tunele na stacjach w Pruszkowie i Ursusie, to w Brwinowie przejście podziemne w ciągu ulic Sportowej i Przejazd od strony ulicy Mszczonowskie jest już dla mieszkańców otwarte.

Nie omieszkał się tym pochwalić na swoim facebookowym profilu burmistrz Arkadiusz Kosiński. – Jak widać na załączonych zdjęciach, pierwsi rowerzyści i przechodnie już korzystają z nowego wygodnego połączenia dwóch części naszego miasta. Dla mnie to olbrzymia satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, bowiem pamiętam ile trudu kosztowało mnie przekonanie spółki PKP PLK do zgody na realizację tej inwestycji – przyznaje włodarz.

– Po kilku turach negocjacji uwarunkowanej m.in. tym, że gmina Brwinów sfinansuje i wykona dokumentację projektową podziemnego przejścia wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ekspresowym tempie, a po wybudowaniu przejścia przejmie na siebie obowiązek jego utrzymania. Chodzi o sprzątanie, odśnieżanie, konserwację odwodnienia, oświetlenia i kamer itp. – dodał.

Przejście, choć już otwarte, wymaga jeszcze prac wykończeniowych, m.in. montażu oświetlenia w tunelu i jego okolicach, instalacji pomp odwodnieniowych, kamer monitoringu, barierek i poręczy, a także oszklenia wiat wejściowych. Prace mają potrwać do końca kwietnia.

Tymczasem wygląda to tak, jak widać na zdjęciach.

fot. Facebook/Arkadiusz Kosiński

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi