02 08 2017

Przedszkolny wyścig z czasem w Grodzisku trwa

02.08.2017, godz.: 14:21
Przedszkolny wyścig z czasem w Grodzisku trwa
fot. grodzisk-oswiata.pl

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał niespełna miesiąc, a grodziska gmina wciąż nie zdołała zapewnić miejsc w przedszkolach wszystkim oczekującym dzieciom. Biuro oświaty walczy więc z czasem i szuka rozwiązań, które zapewnią zajęcia przedszkolne wszystkim maluchom. Na dziś liczba oczekujących to około 90 dzieci.

Po rekrutacji uzupełniającej z początku lipca, gdy okazało się około 200 dzieci nadal nie znalazło miejsca w placówkach, trwa nerwowe i pełne napięcia wyczekiwanie rodziców na dalsze posunięcia gminy. Ta ogłosiła postępowanie, w którym miała nadzieję wyłonić możliwie jak najwięcej potrzebnych miejsc w placówkach niepublicznych.

Okazało się jednak, że tą drogą magistrat zabezpieczył tylko kilkanaście miejsc. – W ramach postępowania udało się wyłonić miejsca dla 15 dzieci w przedszkolach prywatnych. Oznacza to, że około 90 dzieci czeka na miejsca. Jesteśmy jednak w trakcie organizowania pomieszczeń z zasobów własnych, co pozwoliłoby zapewnić miejsca kolejnym 25 dzieciom – mówi nam Ewa Burzyk, dyrektor grodziskiego biura oświaty. – Nie ukrywam, że intensywnie pracujemy, by zapewnić miejsca wszystkim dzieciom. Wkrótce zamierzamy ogłosić kolejne postępowanie na miejsca w prywatnych przedszkolach. Czekamy na informacje od rodziców, którym już złożyliśmy propozycje, a także z placówek prywatnych, w których rodzice wcześniej zarezerwowali miejsca, przed propozycjami z naszej strony – dodaje.

W ocenie szefowej biura oświaty, tak mała liczba miejsc uzyskanych w ramach postępowania ofertowego może wynikać właśnie z faktu . iż część rodziców „zabukowała” miejsca w przedszkolach prywatnych na wszelki wypadek.. – Część może jeszcze się zwolnić, bo odstąpią od nich rodzice, którym gmina już złożyła propozycje – mówi Ewa Burzyk. – Czy zdążymy do września? Nie mamy innego wyjścia – kwituje.

Sprawę będziemy zatem śledzić dalej.

2

Dodaj Komentarz

  • Bartek

    My nadal czekamy chodz termin mija dzis. Na stronie cisza, zadnych propozycji i tym podobnych. Zero telefonu jakichkolwiek informacji

  • mama

    Czy jest ktoś, kto chciałby się „zamienić” na przedszkola i zrezygnować z „Gornej” albo „Zondka” na prywatną placówkę przy Nadarzynskiej?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi