23 11 2018

Przebudowa ulic znacznie droższa?

23.11.2018, godz.: 15:25
Przebudowa ulic znacznie droższa?
Fot. GrodziskNews.pl

Milanowski magistrat otworzył oferty na modernizację trzech ulic w mieście ogrodzie: Wierzbową, Herberta i Parkową. Tylko pierwsza z tych ulic otrzymała ofertę mieszczącą się w zakładanym budżecie.

Przypomnijmy. Zadanie zostało podzielone na trzy części. Każde z nich ma osobny budżet i na każde z nich chętni składali osobne oferty. Na ul. Wierzbowej zamierza ułożyć nawierzchnię z szarej betonowej kostki brukowej. Wszystkie indywidualne zjazdy do posesji zostaną wyremontowane i również będą miały nawierzchnię z kostki. Droga będzie miała również odwodnienie.

Na ul. Herberta z kolei pojawi się nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej, natomiast skrzyżowania z drogami poprzecznymi mają być wyniesione, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Zjazdy do posesji jak i chodnik biegnący wzdłuż drogi mają mieć nawierzchnię z kostki. Pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Piłsudskiego i ul. Krótką zaprojektowano skośne miejsca parkingowe.

Jeżeli chodzi o ostatnią z wymienionych ulic, to tam modernizację przejdzie odcinek od ul. Krasińskiego do ul. Chrzanowskiej (wraz z wyniesionym skrzyżowaniem) oraz skrzyżowanie z ul. Podgórną. Nawierzchnia jezdni oraz chodnika będzie wykonana z kostki kamiennej kwadratowej.

Na każde z zadań chętny był co najmniej jeden wykonawca. Na ul. Wierzbową magistrat zamierza przeznaczyć 1,7 mln zł i wygląda na to, że uda mu się zmieścić w zakładanym budżecie. Najniższa oferta opiewa bowiem na 1,6 mln zł, natomiast druga była droższa – blisko 1,97 mln zł.

Jednak to koniec dobrych informacji. Do przebudowy ul. Herberta zgłosiły się trzy firmy, ale każda z nich zażyczyła sobie znacznie więcej niż oczekiwał magistrat. Urząd zabezpieczył na ten cel 2,65 mln zł, a najtańsza propozycja to 3,64 mln zł. Warto podkreślić, że była też oferta za 4,5 mln zł. Jeżeli chodzi o przebudowę ul. Parkowej to tutaj kwota jest bardzo daleka od założeń urzędników. Miasto zamierzało wydać maksymalnie 1,2 mln zł, a jedyna oferta opiewała na 3 mln zł.

Niebawem dowiemy się jakie ruchy podejmie magistrat w sprawie tych inwestycji.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi