26 05 2019

Przebudowa ul. Powstańców droższa?

26.05.2019, godz.: 14:59
Przebudowa ul. Powstańców droższa?
Fot. Pixabay

Jaktorowski magistrat otworzył oferty na przebudowę i rozbudowę ul. Powstańców. Są znacznie wyższe od kwoty, którą zamierzała przeznaczyć gmina.

Obecnie ul. Powstańców ma około 4 metrów szerokości (przy kościele około 6 metrów). Inwestycja ta ma poszerzyć ją na 350-metrowym fragmencie do 6 metrów, po trzy na każdy pas ruchu. Nawierzchnia ma zostać wykonana z asfaltobetonu. Ponadto inwestycja zakłada m.in. przebudowę wlotów dróg poprzecznych wewnętrznych, zjazdów do posesji, chodnika, odwodnienia, a także budowę miejsc postojowych. Gmina zarezerwowała na ten cel 1,29 mln zł.

W ostatnich dniach otwarto oferty dotyczące tej inwestycji. Było dwóch chętnych. Stołeczny FAL-BRUK zaproponował blisko 2,25 mln zł, a MABAU z Baniochy 2,41 mln zł, czyli znacznie więcej niż zakładano. Czy gmina zdecyduje się dołożyć do tej inwestycji, czy jednak unieważni postępowanie okaże się niebawem.

Zgodnie z zamówieniem inwestycja powinna być gotowa do 29 listopada 2019 r., oczywiście o ile uda się w miarę szybko wybrać wykonawcę.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi