10 02 2018

Przebudowa ul. Orzeszkowej droższa o 1,3 mln zł?

10.02.2018, godz.: 12:42
Przebudowa ul. Orzeszkowej droższa o 1,3 mln zł?
Fot. Wizualizacja

Grodziski magistrat otworzył ofertę na przebudowę ul. Orzeszkowej. Jedyna propozycja jest sporo droższa od zakładanych kosztów inwestycji.

Urzędnicy szacowali, że inwestycja, do której się przymierzali od dłuższego czasu pochłonie 3,7 mln zł. Przedwczoraj odbyło się otwarcie ofert na to zadanie. Jak się okazuje wpłynęła tylko jedna propozycja – od firmy MKL-BUD. Jednak jest ona dużo wyższa niż zakładało miasto. Stołeczne przedsiębiorstwo zażyczyło sobie aż 5 mln zł, co oznacza, że gdyby Grodzisk uparł się na realizację zadania przez tego wykonawcę musiałby dołożyć do inwestycji 1,3 mln zł. Urzędnicy teraz muszą przeanalizować tę ofertę i zdecydować, czy zasadne będzie dokładanie takiej kwoty.

A przypomnijmy, że zakres zadania jest spory. Zgodnie z zamówieniem chodniki zyskają nową nawierzchnię z płyt betonowych oraz kamiennych, na jezdni drogowcy ułożą nową nakładkę asfaltową, z kolei zjazdy zostaną wykonane czerwonego klinkieru drogowego układanego w cegłę. Drogi dojazdowe i wewnętrzne zyskają nawierzchnię z trylinki grafitowej. Ponadto firma, która wygra przetarg będzie zobowiązana m.in. do wykonania nowych nasadzeń w rejonie kościoła oraz skrzyżowania z ul. Królewską, nowych ławek, koszy na śmieci, a także kamiennego globusa. Przy ul. Orzeszkowej pojawi się także toaleta publiczna.

Całość powinna być gotowa w połowie września 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi