24 03 2018

Przebudowa ul. Królewskiej za 2,7 mln zł

24.03.2018, godz.: 18:49
Przebudowa ul. Królewskiej za 2,7 mln zł
Fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku rozstrzygnął przetarg na remont 960-metrowego odcinka ul. Królewskiej w Kaskach. Inwestycja pochłonie 2,7 mln zł.

Inwestycja obejmuje m.in. sfrezowanie istniejącej nawierzchni, poszerzenie jezdni z całościową lub częściową wymianą podbudowy, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego i warstwy ścieralnej z mieszanki grysowo-mastyksowej. Pobocza mają zostać utwardzone kruszywem, zjazdy do posesji mają być wykonane z kostki brukowej. W ramach zadania wykonawca oczyści, pogłębi i wyprofiluje rowy melioracyjne, a także wykona przepusty pod zjazdami i peronami.

PZD zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję niemal 3 mln zł. Będzie ona jednak nieco tańsza. Do realizacji zadania były chętne dwie firmy: PPHU EFEKT z Warszawy oraz ROBOKOP z Milanówka. Ta pierwsza firma zażyczyła sobie 2,89 mln zł, a druga 2,7 mln zł. PZD, co oczywiste, wybrał tę tańszą propozycję i to właśnie ROBOKOP wyremontuje ul. Królewską.

Droga powinna być gotowa do 30 sierpnia 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi