03 04 2017

Przebudowa szkoły na mieszkania chronione za blisko 190 tys. zł

03.04.2017, godz.: 07:50
Przebudowa szkoły na mieszkania chronione za blisko 190 tys. zł
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat wyłonił wykonawcę przebudowy wnętrza szkoły na potrzeby mieszkań chronionych. Inwestycja ma kosztować około 190 tys. zł.

Przypomnijmy. W budynku po książenickiej szkole przy ul. Mazowieckiej zostaną utworzone dwa mieszkania chronione: jedno na piętrze, drugie na parterze. W każdym z nich znajdzie się po pięć pokoi mieszkalnych oraz część wspólna, która obejmuje kuchnie, jadalnie, łazienki itp. W mieszkaniu na parterze przewidziano zamieszkanie łącznie 10 osób, a na piętrze – dla 11, przyjmując obowiązujący minimalny metraż na osobę. Osoby objęte ochroną będą same wykonywać wszystkie prace związane z utrzymaniem porządku w zajmowanych pokojach i całym obiekcie. W mieszkaniach tych schronienie znajdą m.in. osoby, które doświadczyły przemocy w rodzinie, albo miały inną bardzo trudną sytuację życiową i nie mają gdzie mieszkać.

Do realizacji zadania chętnych było aż dziewięć firm. Najdroższa oferta opiewała na 277 tys. Zł, natomiast najkorzystniejsza dla gminy – na 189,7 tys. zł. I właśnie z tym wykonawcą ma zostać podpisana umowa. Gmina na realizację tego zadania otrzymała około 100 tys. zł dotacji.

Wybranie wykonawcy oznacza, że prace powinny niebawem ruszyć. Lokale mają być gotowe do 31 października 2017 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi