11 09 2019

Przebudowa krzyżówki na Żyrardowskiej rozpoczęta

11.09.2019, godz.: 11:30
Przebudowa krzyżówki na Żyrardowskiej rozpoczęta
fot. Czytelniczka

Ruszyły długo wyczekiwane prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej.

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem jezdnia na ul. Chełmońskiego ma zostać poszerzona po stronie zachodniej w miejscu istniejącego rowu, natomiast ul. Żyrardowska zostanie poszerzona po stronie południowo-wschodniej wraz ze zwiększeniem promienia łuku krawędzi jezdni. – Projektowane poszerzenie zapewni możliwość wykonania bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego w ul. Żyrardowską – czytamy w dokumentacji. Ponadto zostaną również przebudowane chodniki i sygnalizacja świetlna.

Rozpoczęcie prac potwierdzili urzędnicy. – Skrzyżowanie zostanie przebudowane pod kątem zmiany jego geometrii oraz instakacji docelowej sygnalizacji świetlnej. Jezdnie chodniki zostaną wybudowane od nowa, na pełnej podbudowie – mówi nam Krzysztof Olkowski, kierowniki Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku.

– To zadanie uzupełnia zarazem roboty, które trwają już od jakiegoś czasu na Chełmońskiego i Radziejowickiej oraz te, które będą robione w ramach budowy obwodnicy – dodaje Olkowski.

Przebudowa skrzyżowania według umowy powinna się zakończyć najpóźniej wiosną przyszłego roku, ale urzędnicy przewidują, że główne prace zostaną zrealizowanego do końca 2019 r., a w kolejnym pozostanie tylko położenie ostatnich warstw asfaltu.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata