10 07 2018

Co dalej z przebudową krzyżówki Chełmońskiego z Żyrardowską?

10.07.2018, godz.: 07:26
Co dalej z przebudową krzyżówki Chełmońskiego z Żyrardowską?
fot. GrodziskNews

W kwietniu informowaliśmy, że komplikuje się sprawa przebudowy skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Dziś wygląda na to, iż… komplikuje się jeszcze bardziej, bowiem grodziski magistrat musiał ponownie unieważnić przetarg z powodu braku ofert.

Przebudowa tej krzyżówki jest przez kierowców wyczekiwana od dawna, ale jak widać niełatwo znaleźć firmę budowlaną skorą do przeprowadzenia inwestycji. – Niestety realia na rynku inwestycji budowlanych są trudne. Firmy mają mnóstwo pracy, nowych ofert nie brakuje. A prawda jest taka, że jeżeli mogą wybierać pomiędzy stosunkowo prostymi i szybkimi zdaniami jak np. układanie nakładek asfaltowych a pracochłonną i złożoną przebudową skrzyżowania Chełmońskiego i Żyrardowskiej, to decydują się na tę pierwszą opcję – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – No, ale nie poddamy się. Podejmiemy kolejną próbę wyłonienia wykonawcy tej inwestycji – dodaje.

Tymczasem przypomnijmy. Zgodnie z projektem jezdnia na ul. Chełmońskiego ma zostać poszerzona po stronie zachodniej w miejscu istniejącego rowu, natomiast ul. Żyrardowska zostanie poszerzona po stronie południowo-wschodniej wraz ze zwiększeniem promienia łuku krawędzi jezdni. – Projektowane poszerzenie zapewni możliwość wykonania bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego w ul. Żyrardowską – czytamy w dokumentacji. Ponadto zostaną również przebudowane chodniki i sygnalizacja świetlna.

Jeśli uda się wybrać firmę, zrealizuje ona inwestycję w ciągu pięciu–sześciu miesięcy od podpisania umowy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi