07 10 2019

Przebudowa Helenowskiej wciąż do przodu [FOTO]

07.10.2019, godz.: 13:20
Przebudowa Helenowskiej wciąż do przodu [FOTO]
fot.podkowalesna.pl

Ponownie zaglądamy na przebudowę ul. Helenowskiej w Podkowie Leśnej. Postępy inwestycji widać z dnia na dzień.

Budowa została zaplanowana od Jeleniej do Brwinowskiej w dwóch etapach: w pierwszym – Główna – Jelenia i w drugim Główna – Brwinowska. Wykonawca najpierw rozebrał istniejącą nawierzchnię, a następnie przeprowadza korytowanie pod nową jezdnię, zjazdy i chodniki.

Droga zostanie wyposażona w odwodnienie odprowadzające nadmiar deszczówki. Po obu stronach ulicy pojawią się chodniki z kostki betonowej, z tego samego materiału wykonane będą zjazdy do posesji. Ponadto przy ulicy zorganizowane zostaną miejsca do parkowania. W ciągu ulic przebudowana zostanie też krzyżówka – będzie funkcjonować jako skrzyżowanie wyniesione.

A co zrobiono do tej pory. – Na odcinku od ul. Głównej do ul. Jeleniej wykonano chodnik, zostały ułożone krawężniki, część rurociągu odwodnienia podziemnego oraz większość zjazdów do posesji. Przypominamy, że w wyniku przebudowy ulica zyska również nową nawierzchnię asfaltową – poinformował magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata