13 10 2017

Przebudowa dwukrotnie droższa

13.10.2017, godz.: 07:45
Przebudowa dwukrotnie droższa
Fot. Pixabay

Jaktorowski zdecydował się zaakceptować ofertę dwukrotnie droższą niż przewidywano na przebudowę ulic 1 Maja i 3 Maja w Chylicach Kolonii.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje przebudowę 188-metrowego fragmentu ul. 1 Maja od ul. Parkowej do 3 Maja oraz 111-metrowego odcinka ul. 3 Maja od ul. Pomorskiej do skrzyżowania z ul. 1 Maja włącznie. Zadanie to przewiduje wykonanie całkiem nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, co znacznie poprawi komfort użytkowania jezdni. Ponadto w ramach inwestycji zostaną przebudowane zjazdy do posesji oraz infrastruktura telekomunikacyjna, energetyczna i gazowa. Droga będzie miała oczywiście odwodnienie.

Jaktorowscy urzędnicy szacowali, że koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 600 tys. zł. Jak się w ostatnim czasie okazuje, bardzo często przewidywane koszty nijak się mają do ofert, które składają wykonawcy, bo firm jest mniej niż jakiś czas temu i mogą przebierać w ofertach, a także proponować znacznie wyższe kwoty od tych, które magistrat zamierza przeznaczyć. Tak też się stało w przypadku przebudowy ulic 1 Maja i 3 Maja. Tutaj zgłosił się tylko jeden chętny, a jego propozycja to 1,23 mln zł, czyli dwukrotnie więcej niż zakładano. Urząd mając na względzie istniejącą sytuację na rynku, zaakceptował ofertę. Umowa ma zostać podpisana w najbliższy poniedziałek 16 października.

Termin realizacji zadania wyznaczono na 20 grudnia tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi